Kanske en framtida linje, Sola Air till/från Sola?Nu ligger det ju en lite större flygplats strax väst om Karlstad som också heter Sola, så potentialen för förvirring är god.
Kanske vi får se KSD - SVG?Nu ligger det ju en lite större flygplats strax väst om Karlstad som också heter Sola, så potentialen för förvirring är god.
Håller med om att ett avtal med någon som kan ta passagerarna vidare ut i världen är avgörande för att lyckasKänns som codeshareavtal med SAS är ett skall-krav för att detta ska flyga!
Hoppas dom får till det och kommer i luften!
Vad kostar flyg OSL-CPH? Om det går på en tusenlapp blir det ju bara en merkostnad på 495kr, det borde du väl tjäna in på bilkostnader (inkl parkering etc)?Nu kan man boka biljetter med Sola Air. I FLY Plus ingår lounge Danske Bank Aviator i CPH.
Dom har även avgångar till Visby under Almedalsveckan.
Personligen blir detta inget alternativ istf att bila (3h) till OSL och ta SAS kärran därifrån om jag har en anslutning i CPH. Det blir för dyrt helt enkel.
Visa bifogad bild 163688Visa bifogad bild 163689