Trevligt hotell vid marinan, ca 20 minuter från flygplatsen vid normal trafik. Gångavstånd till Venice Beach och har man inte tillgång till bil finns busshållplats intill hotellet, om man vill åka till Santa Monica.
Jag har bott på hotellet tre gånger, ingen uppgradering som HHD, men riktigt fräsch lagad frukost . Happy Hour runt 16-18 med trevliga smårätter och hyggligt vin.
Denna tråd har skapats utifrån en annan tråd där det blev frågor om 2 helt olika hotell. Av den anledningen är första inlägget lite kort.
Har ni erfarenheter av detta hotell, dela gärna med er.
Vi bodde där 4 nätter i juni. Helt ok hotell men inte prisvärt med avseende på standard. Grannen Marriot där vi bodde för två år sen kändes fräschare och är värd dom 100 dollar extra det kostar.
Testa Islands Restaurant på väg ner till beachen. 8-åringens favorithak för burgare