Bryant
Medlem
Verkar vara ny saker på gång. Låt oss spekulera
.
Intervju: Eivind Roald om ändringarna i EuroBonus | Bonusfeber.se
Intervju: Eivind Roald om ändringarna i EuroBonus | Bonusfeber.se
Då kommer de nog att lösa problemet genom att ha samma intjäning mellan t ex 100 DKK, 100 NOK, 100 SEK = 1 poäng."Vidare berättar han, att SAS ännu inte har tagit något beslut om EuroBonus skall följa utvecklingen i USA och göra intjäningen av poäng mer omsättningsfokuserat."
Jag ser gärna att det blir lite mer omsättningsfokuserat.......(speciellt med tanke på vilka priser SAS tar för Plus och Business från CPH...)
Japp, jag tror tyvärr att det kan bli så.......SAS ekonomer brukar inte ha många rättDå kommer de nog att lösa problemet genom att ha samma intjäning mellan t ex 100 DKK, 100 NOK, 100 SEK = 1 poäng.![]()
Hoppas inte det blir omsättningsbaserat. Jag tycker det skulle tappa charmen med att leta resor med bäst intjäning. I min värld skulle det isf vara en kraftig försämring.