Nejdå, det är en del av resan såklart! Swiss t/r med lite tåg, snowboardåkning och annat Mr Sofia börjar vänja sig även om han inte riktigt hajar grejen
Är det helt orimligt att tro att man kan landa 18.15 och hinna med ett tåg som går 18.47 om man ska hämta ut incheckat bagage?
Och svar på frågan, ja, det finns tidigare flyg men de kostar en hel del mer och detta är en budgetresa
Jag gjorde det där förra hösten, på ungefär samma tider vill jag minnas. Hade 1-2 minuter till godo på perrongen. Det var dock ingen kö till biljettförsäljningen, och jag hade bara handbaggage och satt på rad 1. Det tog dock tid att få fram en bro, så har man bättre flyt där kanske man hinner med att plocka upp baggage. När jag frågade damen i biljettluckan om jag skulle hinna tittade hon på mig och sa "du är ung - spring!"