Har du stött på den sjungande flygvärdinnan?

5. May 2012
by Gustav Gnosspelius

Flera av våra medlemmar rapporterar att de fått ett oväntat sånguppträdande på sina SAS-flyg då en av flygvärdinnorna sjungit i högtalarsystemet. Det är en och samma flygvärdinna som strax innan landing underhåller ombord och reaktionerna bland passagerarna/publiken verkar positiva. SAS själva gillar henne på Twitter men än har vi inte sett några inspelningar bland låtlistorna ombord.

Vi undrar om fler av våra medlemmar stött på denna sjungande flygvärdinna eller har du varit med om någon annan flygvärdinna som sjungit på andra flygbolag? Läs mer och dela med dig av dina upplevelser i diskussionen här:

Sångkunnig flygvärdinna

Foto: Ronny Martin Junnilainen (Eget arbete)

More from BusinessClass.com
Airline Review
Review of SWISS First Class

Swiss International Air Lines (SWISS), the flag carrier of Switzerland, is the only major airline in the world offering First Class on all...

Hotel Review
Review of 45 Park Lane - Dorchester Collection

When it comes to contemporary boutique hotels in Mayfair, look no further than 45 Park Lane. This property sits just a few metres from its...

Airline New
China Airlines serves Michelin Green Star cuisine

Taiwan-based China Airlines and Michelin-starred restaurant Yang Ming Spring have partnered to bring clean and green plant-based cuisine to...